Ako poraziť obezitu?

Severná Amerika má najvyššie percento ľudí, ktorí sú obézni. Približne 65 miliónov dospelých Američanov je teraz obéznych. Percento detí, ktoré sú obézne, narastá alarmujúcim tempom. Obezita je teraz považovaná za hlavnú príčinu smrti v Spojených štátoch.

váha

Zdravotné riziká súvisiace s obezitou zahŕňajú kŕčové žily, hypertenziu, vysoký cholesterol, aterosklerózu, hlbokú žilovú trombózu, vaskulárne ochorenia, pálenie záhy, ochorenia pečene, diabetes typu 2, pankreatitídu, osteoartritídu, reumatoidnú artritídu, demenciu, depresiu, neplodnosť, menštruačné abnormality, abnormality v tehotenstve, astmu, celulitídu, plesňové infekcie kože, rakovinu, zlé hojenie rán a infekcie.

Najväčším prispievateľom k rastúcej miere obezity je nárast popularity rýchleho občerstvenia, nealkoholických nápojov a ďalších potravín a nápojov s vysokým obsahom fruktózy a kukuričného sirupu. Hlavnou príčinou obezity je väčší príjem kalórií než ich výdaj.

Ovládajte svoju chuť do jedla

Kyslík, potraviny a voda sú tri hlavné veci, ktoré potrebujeme, aby sme zostali nažive. Nad kyslíkom a potrebou dýchania sa možno až tak nezamýšľame, až kým nezadržíme dych a nepocítime ohromujúcu túžbu zase sa nadýchnuť. Rovnako, keď sme hladní, telo má silné mechanizmy, ktoré zvyšujú túžbu po jedle. Každý z nás na naje, keď cíti vnútornú potrebu jedla. Bohužiaľ máme tendenciu jesť až do plna. Ak chcete dostať svoju váhu pod kontrolu a udržať si ideálnu váhu na celý život www.crowneplaza.sk/ako-zvladnut-boj-s-nadvahou/, musíte tento nezdravý systém kontroly chuti do jedla dostať do normálneho stavu.

Udržujte hladinu cukru v krvi na normálnych hodnotách

Zamerajte sa na konzumáciucelozrnných potravín, ktoré vám tiež zaručia vyšší príjem vlákniny. Prednosť dávajte ovociu a zelenine a tiež sa zaviažte k pravidelnému cvičeniu. Pite len čistú vodu alebo nesladené čaje.

hamburger

Zmeňte svoje zvyky

Môžete napríklad začať tým, že zmenšíte veľkosť porcií alebo si doprajete viac času pri jedení. V každom prípade je dobré si svoje zvyky zapisovať, aby ste zistili, čo robíte zle a následne to mohli napraviť.