Mäkký či tvrdý? Deťom sa spí pohodlne trochu inak

Áno, priznávam, som naozaj úzkostlivá matka. Svojmu dieťaťu by som zniesla modré z neba, dala mu to prvé i posledné a presne takáto som aj vtedy, keď sa rieši čokoľvek, čo má vplyv na zdravie môjho dieťaťa. Keď som šla kupovať prvý matrac do samostatnej postele môjho prvorodeného syna, šla som asi do desiatich predajní, kde som sa pýtala na to, ako a podľa čoho mám vybrať matrac pre môjho miláčika. Viete na čo som prišla? Žiadne rady vám v skutočnosti nepomôžu. To, na čom sa spí dobre vášmu dieťaťu, musíte proste zistiť v praxi.
Posteľ v detskej izbe s plyšovými medveďmi a svetielkami

Všeobecné rady, ktoré nemusia platiť vždy

V ôsmych predajniach z desiatich, mi bolo povedané, že najideálnejšia je tvrdá matrace. Vraj je to to isté ako u nás dospelých. Tvrdý povrch je lepší pre chrbticu, spánok na ňom je komfortnejší a má mnoho zdravotných prínosov. Deti si vraj navyše na takýto povrch nemusia zvykať, pretože ešte nie sú zvyknuté na žiadne iné povrchy.

Ok, dala som si poradiť a kúpila matrac, ktorý by som neoznačila za extrémne tvrdý no ani mäkký. Dopadlo to tak, že som ho po niekoľkých dňoch musela dať dole z postele a ísť kúpiť nový. Nevyspalo sa ako moje dieťa, tak ani my a dokonca ani náš pes. Bola to proste katastrofa. Najprv som si samozrejme nebola istá, či je to práve matracom, no keďže nikdy dovtedy moje dieťa nemalo so spánkom problémy, zdalo sa mi to ako najpravdepodobnejšia možnosť. Matrac, ktorý som kúpila potom, bom o poznanie mäkší. Hádajte, ako to dopadlo. Veľmi dobre. Už sme spali všetci, a to veľmi pokojne.Dve dievčatá v červených pyžamách pijú mlieko

Aké ponaučenie z toho vyplýva? No asi také, že nie každá všeobecná rada, musí platiť aj v prípade vášho dieťaťa. Bohužiaľ, ak mu chcete dopriať naozaj komfortný spánok, tak do toho budete musieť trošku zainvestovať. Na druhej strane však určite nekupujte extrémne mäkký matrac, a to ani vtedy, ak by sa vášmu dieťaťu na ňom spalo najlepšie. Odzrkadlí sa to totiž na jeho chrbtici, a to určite nechcete.