Uber dáva akcie na New York Stock Exchange

Rozhodnutie rozhodnúť sa pre výmenu na Wall Street cez tech-heavy Nasdaq bolo prvýkrát oznámené agentúrou Bloomberg, citujúc zdroje. Dodáva sa ako menší, konkurent Lyft pripravuje na zoznam Nasdaq.
 
Očakáva sa, že Uber začne svoju prvú verejnú ponuku (IPO) v apríli a môže byť ohodnotený až na 120 mld. USD (91,4 mld. GBP).

uber
 
Spoločnosť okamžite neodpovedala na žiadosť o pripomienkovanie správ, ktoré uvedie na burze v New Yorku.
 
Ďalšie veľké technologické spoločnosti, vrátane Google, Apple a Facebook obchodujú na Nasdaq.
 
New York Stock Exchange však zabezpečila niektoré z najväčších IPO na svete vrátane spoločností Alibaba a General Motors.
 
Akcie v denim icon Levi Strauss prudko vzrástol po svojom návrate na burzu po 34 rokoch. Vyššia cena okamžite po otvorení Wall Street – a uzavrela 31,8% – ocenenie spoločnosti na 8,7 miliardy dolárov.
 
Analytici uviedli, že úspech kótovania je dobrým predpokladom pre záujem investorov o ďalšie flotácie plánované na tento rok, vrátane Pinterest, Airbnb, Slack a Uber.
 
Narušujúca sila
Uber bol kontroverzný pre narušenie taxi priemyslu vo viac ako 60 krajinách. Stále čelí opozícii zo strany súkromných nájomcov a regulátorov v niekoľkých jurisdikciách.
 
Spoločnosť zaoberajúca sa taxislužbou, ktorá sa volá po jazde, tiež čelila právnemu konaniu v Spojenom kráľovstve a USA, pokiaľ ide o klasifikáciu vodičov ako samostatne zárobkovo činných dodávateľov, a nie ako pracovníkov.

auto
 
Séria škandálov prenasledovala Uber v roku 2017, vrátane sexuálneho obťažovania tvrdenia žien zamestnankyne, porušenie údajov, používanie nelegálneho softvéru pre vládu vládnych regulátorov, a nútenej rezignácii jeho generálny riaditeľ Travis Kalanick.
Uber je spoločnosť prepravnej siete (TNC) so sídlom v San Franciscu v Kalifornii. Uber ponúka služby, vrátane peer-to-peer ridesharing, jazda servis hailing, dodávky potravín, a bicykel-zdieľanie systému. Spoločnosť pôsobí na celom svete v 785 metropolitných oblastiach. K jej platformám je možné pristupovať prostredníctvom svojich webových stránok a mobilných aplikácií.