Upozornenie: cystitída u detí

Charakteristické príznaky ochorenia sú zhoršené, bolestivé, časté močenie a niekedy silná bolesť v oblasti intímnych miest. Teplota tela zároveň zostáva normálna alebo mierne zvýšená. Na potvrdenie prítomnosti zápalu pomôže analýza moču, ktorá ukáže zvýšený obsah leukocytov. Aby však bolo možné presne zistiť, ktorá infekcia spôsobila chorobný stav, je nevyhnutné bakteriologické vyšetrenie.

břicho

  • Rôzne baktérie (Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Streptococcus, Enterococcus), ako aj vírusy (napríklad vírus herpes simplex ) alebo špecifické patogény, ako sú Chlamydia, Gonococcus, Ureaplasma , Mycoplasma, môžu vyvolať patológiu . Najčastejšie (v 80% prípadov) je choroba spôsobená E. coli. Ak si myslíte, že sa to týka len dospelých žien – ste na omyle!
  • Počas ochorenia lekári predpisujú množstvo širokospektrálnych antibiotík. Dĺžka trvania liečby a dávkovanie lieku zostáva absolútne na určení lekára.
  • Mnohé plaché dievčatá radšej nechodia na toaletu na verejných miestach a čakajú na domov. Najmä v prípade, že WC kabíny nie sú vybavené dverami. Takéto dlhotrvajúce utrpenie môže vyvolať infekcie močových ciest.
  • O intimnej hygiene bolo napísané veľa. Dievčatá by mali umývať vonkajšie pohlavné orgány s čistou vodou najmenej 2 krát denne. Niekedy môžete použiť jemný gél, bez zápachu a prísad a najlepšie – pH-neutrálny intimný gél. V takom prípade by ste sa mali umyť rukou (a nie hubou alebo špongiou). A robte to striktne z prednej strany smerom dozadu a nie naopak.

žaludek
Je žiaduce, aby dievčatá nosili spodnú bielizeň zo 100% bavlny, aspoň syntetickú. Štúdie talianskych lekárov ukázali, že časté používanie iných nohavičiek zvyšuje riziko zápalu močového mechúra. V tomto prípade mikróby ľahko prenikajú do močového mechúra. Okrem toho môže dôjsť k stlačeniu oblastí s jemnou kožou, kde sa nachádza veľké množstvo nervových zakončení. Preto nie je tento model pre každodenné nosenie vhodný. Aby nedochádzalo k podráždeniu jemnej pokožky, neodporúčame ani tesné rifle a legíny.