Žihľava indická – čaj, sirup

Odvar zo žihľavy dvojdomej
Taký odvar zo žihľavy dvojdomej  sa pije v období oslabenia imunitného systému, ale i počas vysokého výskytu vírusových chorôb, ktoré sú čoraz častejšie. Žihľava dvojdomá je prírodným liekom, ktorý nám uľaví od chorôb, ktoré nás trápia. Príprava čaju  sa robí len z jej listov. Jedna taká šálka čaju zo žihľavy dvojdomej by sa mala vypiť hneď ráno a predovšetkým nalačno. Účinky čaju sa zvýšia, pokiaľ čaj pijete pomaly, v priebehu niekoľkých minút cca 12-14 min.

kopřiva

Žihľava dvojdomá
Žihľava dvojdomá , teda odvar z nej pomôže pri väčších odreninách, ktoré sa zahoja omnoho rýchlejšie. Žihľava obsahuje veľa chlorofylu a látky, ktorá má skvelé dezinfekčné účinky a podieľa sa aj na tvorbe nového tkaniva. Chlorofyl v žihľave dvojdomej , tiež pomáha aj vnútorne, napríklad pri hojení žalúdkových a dvanástnikových vredov. Chlorofyl sa vo vode takmer nerozpúšťa. Preto je jedna z rád ako taký chlorofyl dostať do vnútra vášho tela. Vysušením tejto bylinky ako je žihľava dvojdomá a pomletím na prášok získate to čo chcete. Pripravením takéhoto čaju a vypitím aj s usadeninou dostanete do svojho tela maximum chlorofylu.

čaj

Blahodarné účinky sirupu z mladej žihľavy
•          Je to účinný liek proti anémii.
•          Doplní železo v krvi a ženám pomáha tiež zbaviť sa aj kŕčov pri menštruácii.
•          Účinný je aj pre ľudí, ktorých trápia kardiovaskulárne problémy
Tento sladký nápoj tiež urýchľuje metabolizmus, ale aj trávenie a účinne telo zbavuje škodlivín a toxínov čo je úžasné. Blahodarné účinky žihľavy nepocítite len zvnútra, ale pocítiť vám dajú aj navonok. Žihľava totiž priaznivo pôsobí aj na pokožku, vlasy a nechty. Čo je u žien, ktoré si na to veľmi potrpia skvelý prínos a predovšetkým prírodný čo je sto percent lepšie ako nejaké krémy a podobne a to ešte s chemickými prídavkami. Čo môže pokožke pomôcť no vo väčšej miere uškodiť. Záleží na citlivosti pokožky žien.
 
 
Sirup zo žihľavy patrí do sezónneho nápoja
Áno sirup zo žihľavy dvojdomej patrí do sezónneho nápoja, avšak účinky, ktorými disponuje vás zaručene postavia na nohy. Žihľavu si môžete však nasušiť a čaj z nej robiť vždy a tak si ho vychutnávať po celý rok. Čo je skvelá alternatíva i keď pravdou je, že ten sirup je oveľa chutnejší.