Ekonomika postavená na dlhoch

Systém dnešnej ekonomiky, ako aj sociálny život a zabezpečenie ľudí je tvorený dlhmi a šialenými úrokmi. Inak to dnes v podstate ani nejde. Neodvážime sa spomaliť a zamyslieť sa, ako na tomto princípe potom väčšina ľudí ako aj ich štáty automaticky vpadne do dlhodobého otroctva splátok a potreby pravidelného zisku čo najvyššia množstva peňazí za každú cenu. Toto je dnešná slobodná a liberálna doba a princípy jej ekonomiky.

prezentace

Úrokové otroctvo a Boh v podobe peňazí, nakoľko tie sú doslova potrebná k prežitiu, k budovaniu budúcnosti jednotlivcov, ako aj k stabilite štátu. A práve štát, ktorý by mal ísť príkladom a svoj zverený národ viesť k logickej a slobodnej ekonomickej ceste, ten ide opačným smerom a dokonca aj svojim občanom nastavuje latku finančného a úrokového otroctva, štát samotný takémuto systému ešte praje a v žiadnom prípade v tomto smere nechce počuť o zmene. Údajne by nastala kríza. No ja vám poviem, pár rokov krízy by som podstúpil s ohľadom na budovanie zmysluplnejšieho systému pre ďalšie generácie.

V čom teda vidím chybu? Štát, jeho začlenenie v Eu, ako aj systém samotný nejde v skutočný prospech národa a jeho ľudí. Štát, ktorého prioritná funkcia by mala byť služba občanovi sa stal jeho diktátorom a násilným vyberačom penazí, pričom mu ani nezáleží na názore ľudu, nehovoriac o názore jednotlivcov. Sociálne služby, školy, zdravotníctvo,… si musí občan financovať sám. Úrady a podobné inštitúcie človeku skutočne nepomáhajú, skôr diktujú smerom, aby si občan vybavoval veci sám, aby sa nekompromisne prispôsobil a pokiaľ chcete radu, ako možno znížiť vaše náklady či ako ušetriť na daniach či povinných poplatkoch, čaká vás veľmi krátka konverzácia s 0% efektom. Na výber dnes máme viacero súkromných bánk a poisťovní, ktoré rovnako tak pomáhajú predovšetkým svojmu zisku, nie blahu národa ani jednotlivca, to je im ukradnuté a nie je to ani ich prioritný význam.

finance

Celé je to postavené na "záujmoch" jednotlivých skupín, v podstate sa nehľadí na spoločenské blaho a spoločenský systém. Ak už, tak len na spoločenské finančné splátky. Celkovým efektom je potom nekončiaci kolotoč otroctva a nadmernej závislosti od čoho najvyššieho príjmu či zisku, všetky ostatné veci spojené s ekonomikou idú bokom. Všetko je tak budované predovšetkým v prospech kapitálu, v prospech jednotlivých skupín a jednotlivých záujmov, pričom aj tieto skupiny sú otrokmi úrokového šialenstva. Ak sa im podarí zarobiť viac, zvýšia sa úroky alebo ceny.