Podnikanie s ľahkosťou

Podnikanie je vašim snom, no zatiaľ ste nenabrali odvahu začať? Je to celkom pochopiteľné a určite v tom nie ste sami. Zakladanie firmy totiž obnáša veľa byrokracie, čakania na úradoch a je to proces náročný nie len finančne, ale dáva zabrať aj po psychickej stránke. Novým podnikateľom často nechýba odhodlanie a túžba zarábať si tak povediac sami na seba, no nezriedka sa stáva, že počiatočné nadšenie časom pominie a vystrieda ho frustrácia, alebo to vedie až k vyhoreniu. Návštevy úradov nebývajú spravidla príjemné, čakacie doby sú dlhé a nikto asi nezazlieva ich pracovníkom a pracovníčkam, že nie sú najpríjemnejší, keď vybavujú to isté každý deň dokola. Možno však neviete, že existuje spôsob, ako sa väčšine týchto úkonov vyhnúť a nechať niekoho iného, aby to spravil za vás.

podanie ruky

Existujú totiž aj spoločnosti na predaj, ktoré sú pripravené na začatie podnikania hneď, ako ich kúpite. Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda? Je to naozaj tak a jedným z veľkých plusov je, že aj tu si viete vybrať firmu, ktorá najviac sedí vašim potrebám a podnikateľským zámerom. Takýmto spôsobom si môžete kúpiť ready-made firmu, alebo firmu s históriou. Pri ready-made firmách hrozí nulové riziko skrytých hrozieb, pretože takéto firmy boli založené výhradne za účelom ich predaja, a teda nikdy nevykonávali žiadnu podnikateľskú činnosť. Ich výhodou pre kupujúceho okrem toho je, že už sú zapísané v obchodnom registri, majú pridelené identifikačné číslo aj DIČ a majú v plnej výške splatené imanie.

predaj spoločnosti

Druhým variantom sú spoločnosti s históriou, pri ktorých samotný názov napovedá, že už majú nejakú podnikateľskú činnosť za sebou. Rovnako ako pri ready-made spoločnostiach sa však ani tu nemusíte báť skrytých hrozieb, či poplatkov. Spoločnosť s históriou, ktorá je v predaji, musí mať vysporiadané všetky svoje záväzky a pohľadávky a taktiež musí byť v poriadku po účtovnej a právnej stránke. Či už si teda vyberiete ready-made, alebo spoločnosť s históriou, môžete si byť istí, že tým ušetríte veľa času a energie a uľahčíte si tak začiatok do podnikania.