S dieťaťom sa všetko zmení

Bez dieťaťa nemôžete byť rodina. Posunúť sa ďalej na životnej ceste a prijať fakt, že je najvyšší čas usadiť sa je svojím spôsobom odvaha. No s prichádzajúcim vekom, každému z nás tikajú biologické hodiny a túžime po tom, aby sme mali svoje vlastné deti. Je to normálna vec a ak ste našli lásku a ste spokojní, neexistuje dôvod prečo nemať potomka.

sourozenci

Niekedy sa stáva, hlavne v tomto uponáhľanom svete, že nie vždy sa podarí žene otehotnieť podľa „plánu“. Čo je predovšetkým stresujúce a je to aj veľká skúška pre vzťah. Ale keď sa to nakoniec podarí, verte, že toto krásne obdobie je zážitok aj pre muža aj pre ženu. Stať sa rodičmi a prijať zodpovednosť za malé štvorkilové klbko, ktoré máte v rukách je záväzok na celý život.

Ani sa nenazdáte a rýchlo sa prispôsobíte dieťaťu v domácnosti aj v partnerskom živote. Očarenie postupne opadne, padnete do stereotypu a vy ste unavení. Nikdy nič nestíhate a nie raz sa pristihnete ako hystericky kričíte a neviete si dať rady. Nie ste zlí rodičia. Prežil to každý jeden, kto vychoval deti, aj vaša mama, aj vaša suseda, pretože.

S deťmi sa vám zmenia priority. Už nebude pre vás dôležité, že idú kamaráti v sobotu do kina, ani to, že v obchodnom dome sú výpredaje. Lebo každú jednu minútu ako matka a otec budete venovať jemu – svojmu dieťaťu. Verte, že vám nič neujde. Aj keď v kútiku duše túžite aspoň na chvíľku vypadnúť a oddýchnuť si. No dlho vám to nevydrží, lebo vám bude smutno. Rovnako sa vám zmenia aj priatelia. Tí naozajstní ostanú pri vás a prispôsobia sa vášmu životnému štýlu.

matka s dcerou

Dni budú rýchlo utekať a ani sa nenazdáte a ubehne rok, dva, tri. Stane sa pre vás dôležitá jedine rodina a zdravie. S partnerom už nezažijete spontánne milovanie kedykoľvek a kdekoľvek, ale nebojte sa, príde čas, keď bábo vyrastie a bude spávať vo svojej detskej izbe. Vo vzťahu je podstatné komunikovať o všetkom a zhodovať sa na rovnakých názoroch vo výchove. Deti sú veľmi vnímavé a rýchlo sa učia, rodičia sú pre nich vzorom. Prejavujte si lásku dennodenne. To puto čo máte medzi sebou vám nikto nevezme. Chodievajte medzi ľudí, nebojte sa ísť niekam na výlet, na chatu s priateľmi, či dovolenku. Spoločné zážitky a spomienky z detstva sú na nezaplatenie.