Ako si vybrať koženú bundu?

Kožené bundy v šatníku mužov už dlho nestrácajú význam, pretože sú praktické a elegantné. Je to univerzálny prvok šatníka, ktorý dobre drží teplo, je odolný voči nečistotám a pohodlne sa nosí. Výber koženej bundy by mal brať do úvahy množstvo nuansy, takže si vo vašom šatníku zaslúžil hodné miesto a slúžil niekoľko sezón.

mladík

Kvalita
Či to je alebo nie je pravá koža pomôže Vám jednoduchý test: nalejte trochu vody na povrch. Ak je všetka vlhkosť absorbovaná a povrch bundy je zatemnený – pred vami je koža. Dávajte pozor na tento trik : keď ju na chvíľu držíte, prírodný materiál reaguje na teplo rúk a trochu sa zahrieva. Bundy z koženky majú krátku životnosť. Materiál s prímesou polyuretánu a iných podobných zlúčenín má studený a hladký povrch, kvapky vody sa odvíjajú od povrchu, pretože materiál absorbuje vlhkosť zle.

Typ
Ideálna voľba je pánska bunda z teľacej alebo ovčej kože, je mäkká a má krásnu žiaru. Lacnejší variant – bravčové bundy. Materiál je pokrčený, v priebehu času, „poškvrňuje“, nie je tak trvanlivý.

Farba
Kožená bunda by mala byť vybraná s prihliadnutím na farby, s ktorými ju budete nosiť. Pravidlo win-win hovorí: ak v obraze dominujú achromatické (čiernobiele) odtiene, potom nosíme čiernu bundu, ak je viac nasýtených odtieňov – hnedú.

chlap

Modely koženej bundy
Výrobcovia ponúkajú rôzne modely:

  • Muži s veľkou postavou nezapadajú do tesných sák.
  • Vizuálne zmenšiť pomôže tvar modelu „bombardér“.
  • Na mužoch s širokými ramenami vyzerá „kožená bunda“ skvele – prispôsobená silueta priaznivo zdôrazňuje dôstojnosť postavy.
  • Pre tenkých mužov sú vhodné kožené plášte,

Ak si chcete skontrolovať, či Vám bunda nebude prekážať pohybu – oblečte si ju a zdvihnite ruky. Ak sa vytiahne dozadu alebo popraskajú švy – vyberte si radšej iný model. Ďalší bod – rukávy by mali pokrývať malé kosti na zápästiach.