Sendvičové panely

Sendvičové panely sú izolačným materiálom, vyznačujúcim sa menšou hrúbkou, ktorá sa dá zohnať vo viacerých rozmeroch, avšak aj napriek tomu má skvelé vlastnosti udržiavania tepla. Takéto druhy panelov sa rozdeľujú na PIR panely (polyizokyanurát) a PUR panely (polyuretán), pričom oba druhy sa používajú najčastejšie ako zatepľovací materiál do stien alebo na strechy. Zateplenie pomocou sendvičových panelov https://www.taloa.sk/produkty/pir-sendvicove-panely/ sa dá použiť vo zvislých aj vodorovných stavbách a nezáleží pritom, či sú z dreva, ocele alebo betónu. Dokonca sa izolácia tepelnej energie prostredníctvom spomínaných panelov dá využiť nie len vo vnútorných priestoroch, ale aj tých vonkajších.

Sendvičové panely

PIR a PUR panely sú veľmi obľúbené okrem skvelých izolačných vlastností aj kvôli iným funkciám, ako napríklad izolácie vody a imúnnosti pred hlodavcami, hmyzom i ďalšími živočíchmi, ale taktiež aj rezistencií proti chemikáliám. Najširšie využitie majú tepelné izolačné panely v zatepľovaní striech, krovov a stien, no predsa sa dajú nimi zatepliť aj povaly, stropy, fasády, rozčleňovacie steny a iné priestory. Ich inštalácia je expresívna a pri niektorých druhoch sendvičových panelov sa používa ako materiál, z ktorého sú vyrobené aj minerálna pena, čo im dodáva ohňu vzdornosť a väčšiu odolnosť v prípade možného vzniku požiaru.

Zatepľovanie domu

Čo sa týka konkrétnych budov, kde sa nimi dá zatepliť, nejde iba o rodinné modulové domy a iné stavby určené na bývanie. Využitie je veľmi široké, či už ide o rôzne haly a hospodárske alebo potravinárske budovy, skladovacie budovy, administratívne budovy, výrobne, továrne, servisy, opravovne áut a ďalšie. Dokonca pri stavaní budov určených ako sklady potravín a iného tovaru potrebného uschovávať v určitých podmienkach a teplotách sa dajú inštalovať špeciálne sendvičové panely, ktoré dokážu okrem izolácie tepla aj chladiť a zabezpečovať tak potrebnú teplotu, aby neprišlo k pokazeniu alebo poškodeniu daného tovaru.