Výhody a nevýhody magnetických zámkov na dvere

Máte radi moderné riešenia do domácnosti? O jednom by som vedela. Spolu s novými dverami, sme si zaobstarali aj magnetické zámky Erice line magnet lmmont.sk. Pripravte sa na vyššiu cenu, no praktická stránka vás možno presvedčí.
Zelené sklenené dvere, z ktorých je vyskladaná celá stena.jpg

Ako magnetický zámok funguje

Asi vám neprezradím nič nové, keď vám poviem, že magnetický zámok funguje na princípe magnetu. Ako sa hovorí, logika nepustí, že? Na krídle dverí sa nachádza samotný zámok. V zárubni je namontovaný pliešok, do ktorého pri zatvorení dverí vyskočí strelka (tak sa hovorí mechanizmu magnetických zámkov). V tomto pliešku sa nachádza magnet, ktorý dvere, takpovediac, drží zatvorené. Nemajte obavy, dvere sa otvárajú rovnako ľahko ako akékoľvek iné. Stačí stlačiť kľučku, strelka vyskočí z pliešku v zárubni, magnetická sila prestane účinkovať a vy dvere otvoríte úplne normálne a s ľahkosťou.

3 výhod magnetického zámku

  1. Magnetický zámok je neskutočne tichý. Magnet pri zatváraní dvere spomalí, a tak nie je počuť takmer naozaj nič. Ja osobne túto funkciu oceňujem vtedy, keď chce už niekto spať a niekto ešte nie. Dvere otvoríte v najväčšej tichosti a spokojnosť je na všetkých stranách.
  2. Hrana krídla dverí je úplne rovná, takže pôsobia omnoho lepšie. Ak si teda potrpíte nie len na funkčnosť, ale aj dizajn, magnetický zámok je tým pravým riešením pre vás.
  3. V priebehu niekoľkých rokov, čo zámky používame, sa nám ani raz nestalo to, že sa zámok zasekol. Dokonalú funkčnosť, mimochodom, uvádzajú aj výrobcovia.

Detail na striebornú kľučku a zámok na hnedých dverách.jpg

Jedno mínus magnetického zámku

Samozrejme, že musím spomenúť aj nejaké to mínus. Za mňa je to v podstate len vysoká cena. Jeden zámok vás bude stáť cez sto eur. To hovorím o tých lacnejších. Ak by ste chceli niečo extra, tak si prichystajte asi stovku navyše. Keď si však vezmete do úvah to, že zámok netreba meniť alebo opravovať každú chvíľku, váš finančný vklad sa vám po nejakej dobe pekne vráti.