Ženské šiltovky

Šiltovky a pokrývky hlavy od svojho vzniku prešli menšími úpravami, avšak ich primárny účel ochrany hlavy sa zachoval. Okrem úkrytu pred slnkom, nebezpečným slnečným žiarením a úpalom, slúžia aj na iný účel, a to najčastejšie ako štýlový módny doplnok. Zaujímavou šiltovkou sa dokáže oživiť a spestriť akýkoľvek outfit, či už každodenný alebo pri výnimočnej príležitosti.

Červená šiltovka

Často sa šiltovky, klobúky, čiapky a iné pokrývky hlavy dávajú hlavne malým deťom, ktoré sú náchylnejšie na svoje hlavičky. Vrátane bežného nosenia by mali byť aj súčasťou turistickej a športovej výbavy, hlavne počas dlhších trás a prechádzok, kedy je človek vystavený priamemu slnku. Všeobecne sa odporúča, že človek by cez poludnie, kedy je slnko najostrejšie, nemal vychádzať a vystavovať sa slnečnému žiareniu. Keď, ale nemáte na výber, určite by ste mali svoju tvár a telo chrániť krémom s ochranným faktorom a minimálne šiltovkou, ktorá ochráni vašu hlavu, tvár i oči.

Dámska šiltovka

Kým v minulosti ženy nosili skôr klobúky, dnes šiltovky môžeme čoraz častejšie nájsť aj v ženských šatníkoch. Šiltovky dámske Trenchtown.sk, podobne ako tie pánske slúžia ako módny doplnok, ale taktiež aj ako rýchla pomoc pri ochrane proti slnku. Rovnako viete pod nich šikovne ukryť mastné vlasy alebo nepodarený účes. Mnoho ľudí ich považuje vhodnejšie skôr ku športovým a ležérnejším kúskom oblečenia, ale najnovšie módne trendy poukazujú na opak. Šiltovky sa už dávno nenosia iba na športové účely a čisto iba na chránenie hlavy. Ak si pozriete módne prehliadky, zistíte že sú bežnou súčasťou ešte aj elegantných kompletov, prípadne sa nosia aj k šatám či sukniam. Pokojne tak môžete dámsku šiltovku skombinovať s rozličnými kúskami oblečenia a vytvoriť tak jedinečný a neprehliadnuteľný outfit. Niektoré šiltovky sú dokonca unisex, takže sú univerzálne na nosenie pre mužov aj ženy. Je len na vás, ktorú šiltovku z tisícok možností, farieb, grafických vzorov a štýlov si vyberiete.