Život na internáte? Žiaden problém!

Odkryte vaše skutočné ja
Byť sám sebou môže spôsobiť, že steny budú pôsobiť menej holé a vytvárajú možnosti, ako lepšie spoznať svojho spolubývajúceho.
Majte na pamäti, že vaša izba, aj keď ju zdieľate s inými študentmi, je stále aj vašou. Buďte teda pri jej dekorovaní sami sebou. Jedným z tipov je ozdobiť vašu časť izby tým, kým ste, teda predmetmi či plagátmi, ktoré sa vám páčia, bez ohľadu na to, či vaši spolubývajúci zdieľajú vaše záujmy alebo nie. Dekorácie, ktoré vás opisujú im totiž umožnia lepšie pochopiť vašu osobnosť, teda kto v skutočnosti ste.

učeban

Základom je praktickosť a poriadok
Využite čo najviac priestoru na vašom pracovnom stole a rovnako ušetrite podlahu od množstva pohodených vecí, a to pomocou samolepiacich háčikov. Väčšina internátnych izieb neumožňuje akýkoľvek zásah do steny, avšak tieto odolné háčiky môžete zo steny kedykoľvek odlepiť. Môžu sa použiť na zavesenie všetkého, od slúchadiel po školskú tašku. Pomocou nich môžete taktiež využiť vnútornú stranu dverí vašej skrine a uložiť si naň kabelku či opasky.
Zatiaľ čo čistá uprataná podlaha je dôležitá na to, aby miestnosť pôsobila menej stiesnene, snažte sa udržiavať poriadok všade okolo vás, aby ste využili akýkoľvek priestor v izbe. Set poličiek do sprchy a úložné organizéry budú vaším najlepším priateľom. Tieto položky sú zvyčajne malé, nezaberajú veľa miesta a sú teda vhodné na uloženie na nenápadných miestach, napríklad pod posteľou alebo v šatníkovej skrini.

Nebojte sa zdieľať kúpeľňu
Život na internáte prináša so sebou zdieľanie spoločnej kúpeľne. Nevyhnutným krokom je mať vždy po ruke vlastné toaletné potreby, pričom základ by mala tvoriť zubná kefka, toaletný papier, mydlo, šampón a sprchový gél. Ak používate make-up a pri každodennej úprave vašich vlasov je nevyhnutné zaobstarať si v kúpeľni zrkadlo.

Najdôležitejší tip pre zdieľanie kúpeľne je udržiavať ju pravidelne čistú. Vyčistite ju po sebe, pretože ostatní  to za vás určite robiť nechcú. Nie je to vždy zábava, ale verte, že vaši spolubývajúci to ocenia.

student
 
Vytváranie priateľov a bývanie s novými neznámymi ľuďmi môže byť tou najnáročnejšou súčasťou internátneho bývania. Preto je dôležité si spoločné bývanie čo najlepšie spríjemniť a zútulniť. Internátny život môže byť hektický, ale takisto príjemný. Záleží len na vás, ako sa k vášmu dočasnému bývaniu postavíte