Ako je to s chémiou medzi zamilovanými?

Láska je krásna vec a každý človek po nej túži. Bez nej to v živote nejde, pretože každý z nás chceme byť niekým milovaný, zbožňovaný a túžime po dotyku, objatí, rešpekte a citoch od iného človeka. Ako to však vlastne s láskou je? Čo vtedy cítime, keď sa zamilujeme a ako to všetko funguje?

polibek.jpg

Mnoho vedcov sa zaoberalo podobnými otázkami. Uvažovali nad tým, čo sa deje s našim telom, keď sa zamilujeme. Cítime eufóriu, dalo by sa povedať, že nevnímame nič okolo seba a sme doslova zaslepení. Zdá sa nám, že všetko okolo nás je úžasné, máme pocit voľnosti, máme pocit akoby sme lietali. Láska totiž funguje ako droga. Má blahodarné účinky pre naše telo a pôsobí na nás dokonale. Niektorí ľudia opisujú zamilovanosť ako chorobu, pretože počas tohto obdobia sa ženy aj muži menia.  Červenáme sa, celková teplota tela sa zvyšuje, zreničky sa rozširujú a pery sa zdajú byť plnšie. Mnohým mužom zhrubne hlas a ženy sú krajšie než kedykoľvek predtým.

láska.jpg

Mozog pracuje úplne inak ako za normálnych okolností a celkový proces zamilovania aktivuje až 12 oblastí mozgu. Hoci celý proces nášho zaľúbenia sa do iného človeka netrvá dlho a po čase začne postupne miznúť, je to aj tak stále tá najkrajšia vec na svete. Nič nie je krajšie ako byť ľúbený a niekoho ľúbiť. Počas života sa zamilujeme niekoľkokrát, neraz sa stane, že nešťastne, no aj napriek tomu by sme sa tejto krásnej chvíli nemali vyhýbať a brániť. Lásku v živote potrebujeme a krásny pocit zamilovanosti je zdraviu prospešný. Vynikajúco pôsobí na naše telo, ale aj na dušu a preto by sme po nej doslova mali túžiť. Mali by sme chcieť byť milovaný, ale aj naučiť sa niekoho bezhranične milovať a otvoriť mu srdce, pretože život je o tom. A žiť pre niekoho, pre niekoho dýchať a robiť ho šťastným je to najkrajšie čo nás môže v živote postretnúť. Tak otvorte aj vy svoje srdce a rozdávajte lásku naokolo! Milujte a buďte milovaný!