Psie plemená vyšľachtené na Slovensku

Niet pochýb o tom, že Slovensko je skutočne krásna krajina. Mnoho ľudí nám závidí výnimočnú prírodu, skvelé jedlo, ktoré ponúkame a rôzne remeslá. Turisti sú z našej krajiny doslova unesení. A čo by robili, ak by k tomu všetkému ešte aj videli našich najkrajších 5 plemien psov, všetkých pekne pokope? Určite by sa do Slovenska zamilovali ešte viac. Poďme si teraz tieto nádherné plemená spoločne predstaviť.

štěňátko.jpg

  1. Slovenský čuvač.Na prvom mieste sa umiestnil tento krásny, statný biely pes, ktorý ohúri nie len svojou veľkosťou, ale aj prenádhernou bielou hustou srsťou.  Je to silný pes, ktorý sa využíva predovšetkým na stráženie oviec, pretože ich dokáže uchrániť pred vlkmi, či medveďmi. Už po dlhé roky sa dbá na udržanie jeho bielej srsti, aby sa v noci dal ľahko rozoznať od škodnej zveri.
  2. Československý vlčiak.Toto plemeno je výnimočné predovšetkým tým, že pri jeho vzniku sa využilo kríženie vlka s nemeckým ovčiakom. Tak vznikol tento výnimočný pes, ktorý sa vyznačuje vzhľadom vlka, trochu ťažším vychovávaním, no aj napriek tomu je veľmi priateľským a vhodným spoločníkom. Pri rozhodovaní, akého psa si zaobstaráte, však treba brať do úvahy, že toto plemeno nie je vhodné pre začiatočníkov.
  3. Slovenský kopov. Je to krásny malý psík, ktorý sa využíva predovšetkým pri poľovaní na diviaky. Je vytrvalý a temperamentný, samozrejme je aj dominantný a niekedy tvrdohlavý, no rovnako ako iné psy, aj on pri dobrom výcviku dokáže byť verným a skvelým spoločníkom na dlhé roky.

vlčák.jpg

  1. Slovenský hrubosrstý stavač.Tento výnimočný psík sa vyznačuje najmä svojim príjemným vzhľadom a patrí medzi najmladšie plemená. Má hrubú srsť sivej farby a je skutočne odvážny a nebojácny. Toto psie plemeno je ľahko cvičiteľné a je poslušné.
  2. Tatranský durič.Našim posledným piatym národným psím plemenom je práve tatranský durič. Kedysi bol najmladším vyšľachtením plemenom slovenský hrubosrstý stavač, to tento malý šikovný psík prebral jeho miesto a je oficiálne úplne najmladším vyšľachteným plemenom na Slovensku. Svojom vzhľadom sa podobá na slovenského kopova, ale je menší a ľahší. Patrí medzi plemená, ktoré sú inteligentné a taktiež je aj veľmi temperamentný.