Každý z nás už určite dostal zásielku v plastovej obálke

Poveternostné podmienky počas prepravy zásielok si objednať nemôžeme, ale potrápiť nás dokážu poriadne, preto musíme byť pripravení na ich striedanie a extrémne výkyvy aj pri posielaní pošty, a to výberom obalových materiálov, do ktorých vkladáme predmety, určené na posielanie nielen do vzdialených končín sveta, ale aj na domácom poli. Vyhovujúce sú plastové obálky s lepiacim pásikom.

Bižutéria a šperky sa posielajú ako darčeky

Pri ceste na poštu ste si spomenuli, že nemáte do čoho tovar zabaliť? Nevadí, na poštách sú vám k dispozícii plastové poštové obálky na predaj vo viacerých veľkostiach a vy si tam vyberiete takú, ktorá vyhovuje rozmerom posielanej zásielky. Vložíte predmety dnu a integrovaným lepiacim pásikom ju zalepíte, dokonalo uzatvoríte, čím bude obsah chránený, aby nevypadol, nestratil sa či neznehodnotil skôr ako sa dostane do rúk adresátovi.

Predmety, ktoré sú zabalené do týchto obálok, sú najčastejšie z textilu, teda odevy alebo iný typ menších rozmerov, okrem toho posielame darčeky svojim blízkym v podobe bižutérie, šperkov, drobné súčiastky, kozmetiku či dôležité dokumenty, knihy, rozličné tlačoviny a podobne. Niektoré predmety sú však masívnejšie či majú ostrejšie hrany, a to treba tiež brať do úvahy. Hrúbka obálok je v rozmedzí od 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, niektoré majú aj ucho, ak máte radi farby, tak práve vám ulahodia pastelové odtiene vonkajšieho povrchu obálok okrem základnej bielej a čiernej.

Mnoho farieb, ťažký výber...

Manipulácia s obálkami počas prepravy nemusí byť práve najšetrnejšia, preto je fajn, že sa môžete spoľahnúť aj na ich uzatváranie lepiacim pásikom, ktorý je súčasťou každej obálky. Takto zalepená plastová obálka bude brániť vlhkosti, prachu, nečistotám vniknúť dnu a znehodnotiť ho či spôsobiť samotnú stratu obsahu obálky. Svoje o tom vedia predajcovia, ktorí sa venujú aj online predaju, ten sa za posledné obdobie značne zvýšil, čo si vyžaduje aj zásobu množstva plastových poštových obálok, nákup je výhodný, ak balenie obsahuje viac kusov, napríklad 10 alebo 100 kusov.