Sťahovanie. Strašiak, či radosť zo zmeny?

Sťahovanie bytu, činnosť, ktorú má málokto v obľube. Strašiak mnohých ľudí, kedy len pri pomyslení na to, vám nabehne husia koža. Ale nebojte, nie je to také zlé ako sa zdá. Horšie je to potom. Vybaľovanie a hľadanie nového miesta veciam. Potom hľadanie samotných vecí, lebo určite zabudnete, kde ste ich dali a potom tá jedna krabica, s vecami, ktoré nepotrebujete, ale ani sa ich nechcete zbaviť a ani neviete, kam by ste ich dali.. Tak tú budete obchádzať ešte 5 rokov, až za záhadných okolností zmizne. Tak čo? Ešte stále sa vám zdá sťahovanie ako totálny strašiak?

Sťahovanie

Dôležité je položiť si otázku: „Idem z menšieho do väčšieho?“. Áno? Tak to je ten lepší prípad. Nie? No tak tam to bude trošku zdĺhavejšie, lebo budete musieť starostlivo pretriediť a preriediť svoje veci, aby ste si nové bývanie hneď nezapratali. Na balenie si vyhraďte konkrétny čas, tak aby ste pomedzi to nemali žiadne iné povinnosti. Venujte sa iba baleniu. Pripravte si krabice, na ktoré napíšete miestnosť, z ktorej ste veci pobalili, prípadne poznámku o čo konkrétne ide (poháre, taniere a pod.) a dôležitú info: „Pozor, krehké“. Príležitostne vyradzujte veci, ktoré už nepoužívate, nechcete, nepotrebujete. Neťahajte ich so sebou do nového bývania, neškrečkujte.

byt

Ak ste milovníkom čítania a budete baliť svoju knižnicu, nenaplňte krabicu iba knihami. Bude ťažká a bude sa s ňou zle manipulovať. Krabicu naplňte knihami iba do polovice a zvyšný priestor zaplňte niečím ľahším. Kancelárskymi potrebami, dekami a podobne. Oblečenie si rozdeľte na sezóny. To, ktoré aktuálne nepotrebujete naskladajte do vákuových vriec. Ušetrí vám to naozaj veľa priestoru. Ďalej si nachystajte oblečenie po ruke – oblečenie do práce, niečo staré na sťahovanie a to, čo budete potrebovať na nasledujúce hektické dni, aby ste nemuseli rozoberať už pobalené veci. To platí aj o kozmetike a ďalších nevyhnutne potrebných veciach. Uložte si to všetko do kufra ako keby ste cestovali a tam to budete mať počas celého procesu sťahovania po ruke. Nie je to také strašné ako sa zdá, iba to narúša naše pohodlie, ale verte, že keď to teraz urobíte poriadne a s radosťou, o to jednoduchšie to bude v ďalšom kroku – pri vybaľovaní. A po tomto celom príde zaslúžená odmena. Zorganizované a pretriedené veci. Teda aspoň na nejakú dobu.