Najkrajšie zoologické záhrady na Slovensku

Slovensko je krajina, ktorú sa rozhodne oplatí vidieť. Nie len kvôli tomu, že je tu krásna príroda, pekné prostredie a ideálne podmienky na rôzne výlety, ale aj kvôli tomu, že na Slovensku máme zoologické záhrady, ktoré nadchnú predovšetkým deti. Avšak, aj dospelí ľudia a hlavne milovníci zvierat veľmi obľubujú tento spôsob oddychu a relaxu. Nič nie je predsa krajšie ako prejsť sa na čerstvom vzduchu a spoločne objavovať a naučiť sa niečo nové o zvieratách, o ktorých sme možno ani nevedeli, že existujú. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na tie zoologické záhrady, ktoré sú u nás najkrajšie a kde sa rozhodne oplatí stráviť nejaký čas a urobiť si tak pekný výlet s rodinou alebo priateľmi.

žirafa.jpg

  1. Národná zoologická záhrada Bojnice. Patrí medzi tie najkrajšie na Slovensku. V tejto zoologickej záhrade sa nachádza množstvo zaujímavých zvierat. Môžete si pozrieť cicavce, vtáky, ale aj plazy a rôzne zaujímavé ryby. Je to miesto, ktoré sa určite oplatí vidieť a keď sa rozhodnete pre výlet do Bojníc, určite nevynechajte ani Bojnický zámok a kúpalisko, ktoré sa nachádzajú neďaleko.
  2. Zoologická záhrada Košice.Táto zoologická záhrada je výnimočná najmä svojou rozlohou. Počas svojej návštevy objavíte množstvo zaujímavých zvierat a môžete sa zúčastniť aj komentovaného kŕmenia. Areál je plný roztomilých zvierat a je umiestnený ďalej od centra Košíc, doslova v prírode.

lemur.jpg

  1. Zoologická záhrada Spišská Nová Ves.Hoci táto zoologická záhrada patrí k tým menším, stále vyniká svojou krásou a ani v nej nie je núdza o rozmanité živočíchy. K dispozícií sú taktiež rôzne detské ihriská a niektoré zvieratá je dokonca dovolené kŕmiť, ale jedine potravou, ktorá je na to určená.
  2. Zoologická záhrada Stropkov. Ani táto zoologická záhrada nevyniká svojou veľkosťou, no za to zaujme zvieratkami, ktoré sa v nej nachádzajú. Ak prídete spoločne so svojim psíkom, počas svojho pobytu v ZOO ho môžete umiestniť do špeciálneho útulku pre psov. V ZOO je dokonca možnosť kŕmenia zvieratiek už vopred pripravenou stravou, ktorú si zakúpite. Kŕmiť sa smie každé zviera, okrem opíc a šeliem.