Potraviny, ktoré pomáhajú zmierňovať symptómy PMS

Tu je zoznam toho, čomu sa máte vyhnúť a na aké potraviny sa naopak zamerať, aby vám pomohli zvládnuť symptómy PMS.

bolest břicha

Potraviny, ktorým sa treba vyhnúť
Slané pochutiny
Samozrejme, v dňoch, keď sa naozaj chcete len zahltiť s vreckom čipsov s veľkosťou rodinného balenia, sú dni, kedy by ste sa mali držať na uzde. Áno, ide o nešťastné ženské dni.  Ale verte, je to pre vaše vlastné dobro. Ako pravdepodobne viete, slané potraviny majú tendenciu k tomu, aby sme sa cítili nafúknutí . Jedna štúdia našla koreláciu medzi symptómami PMS a konzumáciou slaných potravín, takže skúste nahradiť slané čipsy občerstvením s čerstvými alebo sušenými bylinkami.

Alkohol
Skúste obmedziť pohár červeného vínka, pretože to môže urobiť viac škody ako dobrého. Jedna metaanalýza výskumu zistila, že PMS súvisí s príjmom alkoholu, hoci v súčasnosti nevieme o konkrétnej dávke, ktorá spúšťa príznaky.

Káva
čo výskum v tejto oblasti priniesol zmiešané výsledky –  Americká akadémia pôrodníkov a gynekológov v súčasnosti odporúča, aby ľudia, ktorí majú predmenštruačný syndróm, zabránili konzumácii kofeínu, pretože aj ten sa radí medzi možný spúšťač.

žaludek

Potraviny, ktoré jesť
Grécky jogurt
S 10 gramami bielkovín na 100 gramov by grécky jogurt mal byť mesačný základ, ktorý vám pomôže rozdrviť tieto symptómy PMS. Je to tiež jeden z najlepších zdrojov vápnika a vitamínu D, čo podľa výskumov môže pomôcť zmierniť symptómy PMS až o 40 percent! Uistite sa, že ste si vybrali čistý grécky jogurt bez pridania cukrov alebo sladidiel.

Tekvicové semiačka
Potrebujete chrumkavé občerstvenie na uspokojenie chuti na slané čipsy? Tekvicové semená sú vašou odpoveďou. Horčík je dôležitý minerál, ktorý znižuje zadržiavanie vody a zvyšuje náladu, a tieto malé semiačka obsahujú približne 75 percent vašich každodenných potrieb.

Mandle
Mandle sú bohaté na kombináciu vlákniny, bielkovín a dobrých tukov, ale sú tiež plné vitamínu B, čo podľa predošlého výskumu môže pomôcť znížiť symptómy PMS. Je to tiež zdroj železa, ktoré má najväčší vplyv na zníženie rizika PMS. Vyskúšajte pečenie s mandľovou múkou alebo si namažte mandľové maslo na svoj ranný toast.

Losos
Nakladaný so zdravými tukmi a bielkovinami, losos sa naozaj dostal do základného zoznamu všetkých zdravých jedál. Je plný vitamínu D a jeho vyššia hladina pred nástupom PMS môže pomôcť znížiť riziko citlivosti prsníkov o 21 percent!