Pred tým ako s nimi vyrazíte na svah

Pokiaľ svoje deti vediete k aktívnemu spôsobu života a jednou z jeho súčastí, sú aj zimné športy, máte len plusový bod. Čím viac sa vaša ratolesť naučí, tým lepšie pre ňu. V prípade lyžovania, alebo snowboardu, by ste však nemali v prvom rade zabúdať na bezpečnosť. Kombinácia snehu, ostatných lyžiarov na svahu a nedokonalej techniky vášho dieťaťa sa môže skončiť tragicky.

lyže
 
Ako začať
Povedzme si, že ste už nakúpili všetku potrebnú výbavu. Samozrejme, že ste nezabudli na kvalitnú TERMO bielizeň, vrchné nohavice aj bundu a samozrejme prilbu! Lyže sú bezpečné, majú nabrúsené hrany a lyžiarky pekne sedia na nohe.
 
Oplatí sa zaplatiť za inštruktora?
Tak a teraz sa vyberiete po prvýkrát na svah. V prípade, že sa rozhodnete svoje dieťa naučiť lyžovať vy, najprv zvážte svoje schopnosti. Boli by ste prekvapení, koľko lyžiarov, ktorí v skutočnosti nevedia lyže skoro vôbec ovládať, je presvedčených, že patria k skúseným vlkom na svahu. Lyžovanie nie je len o tom, zliezť kopec bez pádu. Dôležitá je správna technika a stopercentné ovládanie lyží. Dobrý lyžiar dokáže zmeniť smer v sekunde, zabrzdiť na milimeter, vyhnúť sa prekážke, či ostatným ľuďom na svahu, a to bez najmenších problémov. takže ak máte v týchto veciach aj tie najmenšie rezervy, prenechajte výučbu vašich detí, skúsenému lektorovi. Ak s nimi tieto hodiny absolvujete aj vy, po chvíľke budete vedieť čo a ako a v ďalšom učené s nimi môžete pokračovať sami.

sjezd
 
ak sa pokladáte za schopných lyžiarov a výučbu predsa len chcete zvládnuť sami, nikdy so svojimi deťmi nechoďte na oficiálny svah, kde je množstvo ľudí. vo väčšine stredísk nájdete detský vlek hneď vedľa, poprípade sa vyberte na mierny kopec v blízkosti vášho domova. ak ste už niekedy lyžovali, určite ste na svahu zažili oteckov, ktorí učia svoje deti v pluhu zísť niekoľko metrov, alebo deti bez dozoru, ktorú sa nebezpečnou rýchlosťou spúšťali medzi ostatnými. Majte rozum a toto nerobte. Neohrozujete len svoje dieťa, ale aj statných ľudí na svahu.