Malá úvaha o zariaďovaní bývania

Zariaďovanie bývania je radostná a vzrušujúca udalosť. Teda, mala by byť. Pretože tvoríme svoj osobný priestor. Premietame svoju dušu do hmotných vecí a ony sa nám potom každý deň premietajú späť. Pôsobia na nás. A na podvedomej úrovni pre nás pracujú v dobrom alebo v zlom. Presne tak, ako sme im určili, keď sme si ich pustili do našich domovov. Ak nás zariaďovanie bývania nenapĺňa radosťou, mali by sme sa zamyslieť, prečo to tak je. Čo to hovorí o našom vzťahu k samému sebe? A nemám na mysli behanie po obchodoch. Keby sa to dalo bez toho, bolo by to ideálne. Mám na mysli tvorivý proces, keď z holých priestorov vzniká DOMOV.

kuchně

Je úžasné, akí sme všetci odlišní. Koľko absolútne rozdielnych domovov je na celom svete. Ani jeden nevyzerá presne tak ako druhý. Rôzne štýly, materiály, farby a tvary. A to je fajn. Keď sa prvýkrát postavíme medzi naše štyri steny a otvorí sa nám nekonečný horizont možností, môžeme mať problém sa rozhodnúť. Zo všadiaľ nás oslovujú módne trendy, dizajnérske kúsky, kolekcie nábytku, zľavové akcie, obľúbené domy s nábytkom. Nepodľahnime im, ak s nami neladia.

koupelna

Nikomu nedajme tú moc rozhodovať za nás, ako budeme bývať, čím zaplníme náš osobný priestor a v neposlednom rade, za čo utratíme NAŠE PENIAZE. Móda je premenlivá. Na materiály, ktoré vznikajú, si budeme musieť zvykať. Farebné trendy sú iba na rok. A kolekcie nábytku sú stále nové a nové. Preto zvažujme. Čo sa nám páči DLHODOBO? K čomu sa náš vzťah nemení časom? Aké tvary, aké farby milujeme? Akých materiálov sa radi dotýkame? Toto je cesta.
A keď budeme ešte pri niečom váhať, mám tu na záver užitočnú radu. To, čo nikdy neprestane človeka oslovovať, sú prírodné materiály. Drevo, kameň, kov, hlina, bavlna … Ak po nich siahneme aj pri zariaďovaní interiéru, bude nás tento priestor dlhodobo baviť a tešiť. Budeme sa v ňom cítiť naozaj DOMA.