S LED svietidlami uvidíte všetko

Zariaďovanie domácnosti so sebou prináša mnoho radosti, ale aj veľa starostí s výberom zariadenia, nábytku, spotrebičov a podobne, svietidlá do celého bytu či domu nevynímajúc. Sú totiž podstatnou súčasťou života rodiny a v každej domácnosti spĺňajú funkciu, na ktorú sú primárne určené, teda osvetľujú interiéry.

Donedávna sme si svietili klasickými žiarovkami, ktoré keď vyhoreli, museli sme ich prácne vykrútiť a nahradiť novými. Ich spotreba energie však bola vysoká, takže bolo nutné nahradiť ich ekonomicky menej náročnými verziami svetelných zdrojov. Náhrad tu už bolo viac, no v súčasnosti sú najnovším trendom v svietení led trubice LED svietidlá. Požívajú sa nielen všade tam, kde doposiaľ tie klasické, ale vďaka mnohorakým typom nimi dokážeme vytvoriť fantastické svetelné hry. V podobe pásikov je možné ich nalepiť pod garnižu, okolo zrkadla či obrazov a na mnoho iných miest, pohrať sa so svetlom a celý interiér tak dostane úplne iný rozmer.

ruka drží žiarovku

LED zdroje svetla nájdu uplatnenie v každej miestnosti bytov, kancelárií, v obchodoch, múzeách či fontánach, všade dokážeme ich svetlo použiť na bežné, ale aj nečakané spôsoby. Základom je osvetlenie priestoru, no okrem toho sa tieto svetlá výborne osvedčili pri detailnejšom osvetľovaní predmetov, ako je napríklad pracovná doska kuchynskej linky a podobne. Na tento účel sa výborne hodia LED trubice, ktoré dajú jednoducho nainštalovať tam, kam chceme či potrebujeme. Farba je na výber v teplej, neutrálnej či studenej bielej, podľa toho, do akého priestoru a na aký účel LED inštalujeme.

Výhodou týchto trubíc je rýchlosť nábehu svetla, ktorá je v trvaní len menej ako 0,1sekundy. Majú široký záber uhla svietenia, účinnosť zdroja je až 95% a životnosť výrobca udáva až na 50 tisíc hodín.

led osvetlenie

Na inštaláciu nie je potrebný štartér ani tlmivka, svietidlo sa zapája priamo do siete s 230V. S dĺžkami 600 a 900 milimetrov je ich použitie mnohostranné a ekonomicky výhodné.