Starajte sa o svoj intímny život

Zmena v sexuálnej výkonnosti muža, teda jej pokles, sa týka čoraz viac aj mladších ročníkov a s nedostatočnou erekciou bojujú rôznymi spôsobmi, častokrát si to však nechcú priznať. Neriešenie ako zlepsit erekciu tohto problému okrem rozvráteného vzťahu smeruje aj k vážnejším zdravotným problémom.

mužské telo

Dôvodov, prečo je erekcia slabšia ako by ste si želali, môže byť niekoľko. Okrem momentálnej indispozície to môže byť aj:

-kondóm: jeho používaním sa u mužov spúšťa akýsi mentálny blok, zbaviť sa ho však si vyžaduje veľa energie. Stratu erekcie pri používaní kondómu pozná veľa mužov, ide predsa o veľmi intímne spojenie muža a ženy a kondóm môže byť akousi psychickou bariérou. Stotožniť sa s ním sa dá expozičnou terapiou, to znamená, čím častejšie ho budeš nosiť, tým skôr si naňho zvykneš. Podporu erekcie dosiahneš aj užívaním prírodných doplnkov výživy s obsahom kotvičníka zemného.

-životospráva: neduhy vo forme fajčenia či pitia nadmerného množstva alkoholu na výkonnosti nikomu nepridajú. Kvalitne a dostatočne dlho spať, alkohol nahradiť čistou vodou a snažiť sa prestať fajčiť by malo byť samozrejmosťou, k tomu zdravá strava, veľa pohybu a výživové doplnky môžu ťažkosti s dosiahnutím pevnej erekcie vylepšiť.

dlhodobý stres a depresia: život pod neustálym tlakom sa časom prejaví aj na fyzickom zdraví. Podľa možnosti je dobré zbaviť sa stresu, zmeniť celkový spôsob života, venovať sa svojim záľubám, športovať a dopriať si slnečné lúče, ktoré podporuje hormón šťastia.

užívanie liekov: z dlhodobého hľadiska vplývajú na kvalitu sexuálneho života. Ak existujú prírodné alternatívy k týmto liečivám, je dobré ich vymeniť za tieto zdravšie verzie. Potencia sa dá podporiť aj liekmi a výživovými doplnkami na prírodnej báze.

deprimovaný muž

-chronické choroby: sú nepríjemné a spôsobujú aj stratu erekcie, hlavne ochorenia srdca, neurologické, urologické choroby, vrodené chyby či náhle zhoršenie fyzického zdravia vplyvom stresu či depresie.

nerovnováha hormónov: aj muži trpia hormonálnou nerovnováhou, ktorá dokáže znížiť libido a tým aj výkonnosť v intímnej oblasti. Výborná je hormonálna terapia alebo prírodná liečba preparátmi, ktoré sú voľne dostupné na trhu pre každého.