Simulácia života

Možno si myslíte, že na simulovaní samotného života nie je nič zaujímavé. Vedzte, že hranie videohier v takomto žánri je veľmi populárne cez viac ako desaťročie. Vďačiť za to môžeme skupine Elektronic Arts a jej prelomovej hre The Sims. Táto hra, aj keď sa to zdá, nie je len pre deti. Pozorovať rôzne osudy a možnosť do nich zasiahnuť si každý užíva ináč a snáď rovnako plnohodnotne.

videohra

Ako išiel s hrou čas

Všetko sa to začalo ešte v čase, kedy boli počítačové hry v plienkach. Rovnako aj prvá verzia tejto hry. Ak sa chcete pobaviť staršou grafikou, stavte na prvé vydanie. Je síce trochu pozadu ako tie ostatné, no vďaka rôznym rozširujúcim datadiskom je to skvelý spôsob zábavy. Svet počítačov je náročný a tak o niekoľko rokov sa na svetlo sveta dostalo pokračovanie, ktoré ponúkalo mnohé nové a nevidené možnosti. Napríklad okrem riadenia života, ste mohli nakuknúť do domácností vašich susedov. Tie samostatne spravoval program. Po prvý krát vznikol ošiaľ, keďže nové prvky v hre ako stavanie domov či nadpozemské javy prilákali k hre nie len počítačových fanatikov, ale aj obyčajných ľudí.

Kým dievčatá sa hrali na nespočetne veľkú rodinu, mnohí chlapci našli v tejto hre pôžitok prostredníctvom architektúry. Tretie pokračovanie prinieslo výrazný posun a viacerými je považované za to najlepšie, čo v simulácii života obchody ponúkajú. Prvky ako dopravné prostriedky, možnosti dovolenky a iné sa stali vypĺňajúcim časom, kedy si chcú oddýchnuť od práce či od školy. Po štvrtý raz firma EA nezožala veľký úspech. Síce s realistickejšou grafikou, no s obmedzenými možnosťami, mnohý oľutovali zakúpenie tejto hry.

hra

Prekvapenie pre fanúšikov bolo, že po takom skorom čase sa chystá už piate spracovanie tejto hry.
Čo sa týka peňazí, pripravte sa, že zainvestujete. Hra The SIMS nebola nikdy lacná, čo sa týka noviniek. Zatiaľ čo len základná hra sa môže vyšplhať na 40 eur, staršie vydania sú dostupné aj pod 10 eur. V takomto prípade vás to vyjde o dosť menej, akoby ste ju kupovali pri jej premiére. Ak ešte stále váhate, nezabudnite, že príjemne strávené chvíle hlavne v zime sú na nezaplatenie. Veď kto  by sa nechcel odpútať a zažiť iný život?