Dioptrické okuliare ako módny doplnok

Dioptrické okuliare už nie sú len nutnosť, ale stali sa doslova módnym doplnkom, existujú dokonca ľudia, ktorí ich nosia, hoci dioptrie vôbec nepotrebujú. Ozvláštnia a zdokonalia každý outfit. Stal sa oblúbeným kúskom módnych návrhárov, ktorí ich vedia šikovne zakomponovať do vizáže a zároveň podčiarknuť jedinečnosť každej ich nositeľky či nositeľa. Dnes vás už nikto nebude nazývať „okuliarnikom“ ako to bolo za detských čias, tak je načase vymeniť kontaktné šošovky za štýlové okuliare. Prečo? Pár dôvodov „za“ by sme mali poruke…

brýoe

1. Perfektne sa dajú kombinovať
Asi neexistuje na svete doplnok, ktorý by sa hodil naozaj ku každému oblečeniu tak, ako dioptrické okuliare. Na trhu ich nájdete nepreberné množstvo podobne, ako je to pri iných, klasických kúskoch na dotvorenie vizáže. Na výber máte z módnych rámov, farieb, typov a tvarov, ktoré sa vám budú páčiť a pristanú vašej tvári či celkovému výzoru. Úplne „naj“ sú v súčasnosti retro rámy, takzvané “mačacie oči“, záleží len na vašom vkuse.

2. Vedia byť sexi
Muži sa vzácne dokážu zhodnúť na tom, že dioptrické okuliare vyčaria ženu, ktorá pôsobí veľmi sexi, tajomne a tiež prísne, a práve to sú faktory, ktoré mužov priťahujú. Nenápadný pohľad ženy spoza rámu ich vyvádza z miery, označujú ho za veľmi provokatívny. Existujú typy žien, ktorým okuliare doslova „sedia“, pekne orámujú tvár a ak ho skombinujú s rúžom v červenej farbe, dosiahnu tým „smrteľnú“ kombináciu.

3. Znesú aj výrazný make up
Okuliarmi si prekryjete väčšiu časť tváre a očí, a to znamená, že sa pri ich líčení môžete aj poriadne vyblázniť, teda znesú aj výraznejší make up. Treba skúšať a experimentovať, len tak zistíte, s ktorou verziou budete spokojná. Je to práve ten moment, keď si jemný úlet pri líčení očí a tváre môžete dovoliť.

vědec

4. Pridajú na inteligencii
Aj keď časy, kedy sa ľudia s okuliarmi nazývali bifľoši, sú už dávno za nami, naozaj môžeme súhlasiť s tým, že ich nositelia pôsobia veľmi inteligentne. Zjavné je to hlavne vo filmoch, kde takmer všetci pracovníci v oblasti vedy majú na nose nasadené okuliare. Bez toho, aby sme niekoho diskriminovali, musíme priznať, že inteligenciu skutočne evokujú.