Tango

Tango je krásna zábava a nie je prekvapujúce nájsť veľa ľudí, ktorí sa k nemu odhodlávajú. Tango je tanečná forma, ktorá zahŕňa prejav pocitov a uvidíte, že tanečníci zjavne plynulo a hladko akoby plávajúco, dokonalo sa synchronizujú a vykonávajú komplikované pohyby do hudby. Aj vy môžete vychutnať Tango ako typ zábavy.

taneční

Počiatky tanga
Je zaujímavé vedieť, že tango sa datuje až do 17. storočia v Anglicku. Z Anglicka sa stala Contrdansevo Francúzsku okolo roku 1700, odkiaľ cestovala do Španielska ako Contradanza okolo roku 1750, aby sa stala Danza na Kube o štvrť storočia neskôr. Toto sa stalo známe ako Habaner. Tango, ako ho poznáme dnes, sa vyvinulo okolo roku 1910. Z Kuby do Argentíny sa zdalo byť prirodzenou cestou, kde sa integrovala s rôznymi typmi hudby a tanečných, farbila ju s talianskou, ruskou, španielskou, africkou a poľskou formou. Okolo 40. rokov minulého storočia Tango zobralo Ameriku a zvyšok sveta búrkou.

Základy tanga
Tango sa označuje ako „tanec lásky“. Je to latinskoamerická tanečná sila, ktorá sa nachádza v Argentíne. V priebehu času sa Tango vyvinulo do rôznych štýlov po celom svete. Koncept v podstate spočíva v tom, že dvaja milenci si vyjadrujú lásku navzájom v rôznych náladách. Jeden partner iniciuje pohyb s pätou nohy. V tele Tango si všimnete, že kontakt s očami je dôležitý.
Tango tancuje v piatich krokoch, aj keď je rytmus na osem krokov. Niektoré kroky sú viac zdôraznené ako iné. Posledným rytmom by mohlo byť pohyb zľava doprava alebo naopak.

balet

Tu je veľmi rýchla lekcia pre vás:
Ako sme už spomenuli, urobíte 5 krokov v 8 krokoch.. Dajte si teraz tango nahrávku alebo CD. Nechajte načasovanie pomalé, pomalé, rýchle, rýchle, pomalé – to je päťkrát. Ak budete pozorne počúvať, budete vedieť, kde začať svoj hlavný krok alebo prvý pomalý krok, zvyčajne vykonávaný mužom. Ženský krok začína tým, že ju pravá noha priniesla dozadu, opačný krok človeka. Takže tu idete – pomaly ľavú nohu dopredu, pomaly pravú nohu dopredu, rýchlo ľavú nohu dopredu a rýchlo pravú nohu vpred a potom sa ľavý bok ľahko zatvára na pravú nohu pomaly.