Výber správneho vonkajšieho osvetlenia

Chceli by ste nové led vonkajšie osvetlenie? Vhodný je led reflektor. Čo to vlastne je? Led refletor je led svietidlo. Slúži ako náhrada starších halogéniek. Oproti nim má určité výhody. Má veľmi dlhú živostnosť a je bezúdržbový. Pri rovnakej svietivosti má oveľa menšiu spotrebu elektrickej energie, čo spraví radosť vám i vašej peňaženke.

31344_ziarovka-240v-75w-e27-cira-56x98mm-shockproof

Nie je náchylné na časté spínanie a svieti okamžite na stopercentný výkon. Je vhodný s pohybovým snímačom. Pri led reflektore máte na výber aj správnu farbu svetla. Ktoré svetlo je vám najpríjemnejšie? Podľa toho si vyberte to najvhodnejšie svetlo pre vás. Najpoužívanejším led reflektorom je reflektor na stojane.

Modern-house-design-2

Výber tvaru a farby reflektora je už len na vás. Najviac podobné halógénovým sú strieborné reflektory. majú vstupné napätie 230V alebo 12/24V. Na trhu nájdete aj takzvané slim reflektory, čo určite viete, čo znamená. Sú to tenučké reflektory, ktoré sú na dome priam neviditeľné. Môžete si vybrať slim reflektor aj s optickou šošovkou, ktorá lepšie rozptyľuje svetlo. Ak si vyberiete led reflektor, musíte rátať s tým, že naň máte aj záruku dva až tri roky, podľa typu led reflektora a firmy, ktorá ledd reflektor predáva. Ďalším typom led reflektorov sú lištové led reflektory 100w. Určené sú do takzvaných lištových systémov. V ponuke na internete nájdete aj v bielej alebo čiernej farby tela. Môžete si vybrať tiež z troch výkonových variantov. K reflektorom sa dodávajú lišty v dĺžke obvykle jeden alebo dva metre. Každý typ led reflektora je úsporný. Môžete si tiež vypočítať výkonový variant. Podľa kalkulačky na internete si viete veľmi rýchlo vypočítať, koľko ušetríte pri jednotlivom type led reflektora. Už viete, pre ktorý led reflektor sa rozhodnete? Výber je vždy len na vás.

Vyberajte aj so svojou rodinou, aby boli všetci naozaj spokojní s led osvetlením rodinného domu.