Vyberte si správnu manikúru pre vaše nechty

Krásne upravené nechty vám vedia dodať správne sebavedomie. Niekomu sa môže zdať, že ide o maličkosť. Je to ako so spodnou bielizňou, nie je na prvý pohľad vidieť, ale vám dodáva ten správny pocit. Ak máte zdravé nechty, najlepším variantom pre vás bude domáca manikúra. Ušetríte nielen peniaze, ale aj vaše nechty. V opačnom prípade sa obráťte na odborníkov. Dobrá manikérka vám vie z nechtov spraviť priam šperky. Na výber máte viacero spôsobov úpravy vašich nechtov.

nehty

Japonská manikúra je veľmi obľúbená medzi ženami, ktoré chcú, aby ich nechty vyzerali zdravo. Podobá sa francúzsku, je veľmi prirodzená a nechtom dodá nielen zdravý lesk, ale aj pevnosť. Pri tejto manikúre sa nepoužívajú silné chemické prípravky, ide o vtieranie prírodne upravenej pasty do nechtu a nechtovej kožičky. Využíva sa aj leštiaci prášok a včelí vosk plný výživných látok. Týmto typom manikúry svoje nechty ozdravíte a budú vyzerať perfektne.
Kto by nepoznal francúzsku manikúru. Dnes je klasikou po celom svete a neexistuje žena, ku ktorej by tento štýl nešiel. Táto manikúra je nežná, nenápadná a dĺžka nechtov vám dovolí robiť akúkoľvek činnosť. Podobá sa vašim prirodzeným nechtom a tak sa hodí aj ženám, ktoré musia byť vo svojej práci konzervatívne oblečené a namaľované. Navyše francúzska manikúra vám vydrží dlhšie ako tmavé farby, alebo zdobené nechty.

sada

Manikérky v salónoch vám môžu spraviť aj klasickú manikúru. Znamená to, že vám len nechty ošetria, správne zostrihajú a zbrúsia prebytočnú nechtu okolo lôžka. Následne si sami vyberiete farbu laku, ktorá sa na ošetrený necht nanesie. Táto úprava je síce jednoduchá a môžete si ju spraviť aj v pohodlí domova, ale nie každá z vás má trpezlivosť a zručnosť k správnemu ošetreniu nechtov.
V minulosti boli veľmi obľúbené umelé nechty. Aj dnes ich môžete použiť, ak potrebujete jednorazovú úpravu napríklad na oslavu, či iné špeciálne príležitosti. Jednoducho vám na váš necht bude lepidlom pripevnený necht umelý. Výhodou je, že si môžete vybrať tvar a dĺžku nechtu podľa vzorkovníka.

Najbežnejším typom úpravy nechtov v salónoch sú gélové nechty. Oproti umelým nechtom vyzerajú viacej prirodzene a sú pružné. Je však pravdou, že časom vaše prírodné nechty slabnú, lámu sa a celkovo im takáto úprava neprospieva. Ak máte svoje vlastné nechty v zlom stave, sú veľmi lámavé, asi vám iný variant neostane. Po aplikácia však vyzerajú dobre, môžete si zvoliť z tisíca farieb, doplniť ich kamienkami a inými ozdobami. Dnes sa dajú dokonca zakúpiť sady na domácu úpravu gélových nechtov.