Vyhnite sa mykóze!

Čo je to vlastne mykóza
Mykóza je nepríjemné ochorenie najčastejšie spôsobené parazitickými hubami rodu Tinie. Má veľa druhov a určité stupne, ktoré sa zvyšujú nedodržiavaním liečby alebo odkladaním problému. Ľudia sa za mykózu prirodzene hanbia, pretože ide o nie moc pekné ochorenie, ktoré na seba upozorňuje žltými nechtami a popukanou kožou narušenou v oblasti chodidiel. Za najviac nepríjemnú sa považuje plesňová mykóza pohlavných orgánov, ktorou trpia v prepočte viacej ženy než muži. Svrbenie, pálenie a výtok, Tieto tri symptómy bohužiaľ poukazujú práve na toto ochorenie. Chorobu spôsobujú kvasinky rodu Candida. Už pri prvých príznakoch je nutné dohodnúť si návštevu s gynekológom ! Aj keď ste za ochorenie pohoršená a veľmi sa hanbíte, musíte to prežiť a prejsť si liečbou, veď štatistiky dokázali, že každá žena aspoň jedenkrát za život dostane mykózu !

šaty

Chcem sa jej vyhnúť !
Nie je ľahké vyhnúť sa jej, no nejaká osvedčená prevencia by aj bola. Proti mykóze nôh sa odporúča nosiť priedušnú obuv, obzvlášť ak ste tuhý fajčiar a potíte sa vďaka každej cigarete priemerne o tretinu viac, než nefajčiari. Myslím, že ako dodržiavať hygienu už viete. Ak sa ochorenia veľmi obávate alebo ste si ním už prišli a už ho k sebe len tak ľahko nepustíte, umývajte si nohy niekoľkokrát do dňa. Vyhýbajte sa spoločným priestorom ako sú sauny, verejné kúpaliská a bazény. Nepožičiavajte si v žiadnom prípade obuv !

studená voda

Ak sa kúpalísk za žiadnu cenu nemienite vzdať, pred vstupom si poriadne skontrolujte chodidlá, lebo aj najmenší záder môže spôsobiť veľkú škodu. Niektorí nakazení neberú totiž ohľad na druhých ľudí, a tak to potom aj vyzerá. S pohlavnou – vaginálnou mykózou sa ženy stretávajú aj pri tehotenstve, či v období menopauzy. Je to jednoducho problém, ktorý sa môže vyskytnúť každému aj zdravému človeku. Preto pri najmenšom náznaku pálenia v dolných partiách treba navštíviť lekára, nie to odkladať ! V žiadnom prípade neliečte vaginálnu mykózu doma, pretože liečbou jogurtom sa nič nevyrieši, aj keď to ženy pokladajú za efektívne. V mnohých prípadoch však nastane opačný efekt a tak sa môžete s ochorením stretávať častejšie. Pamätajte, že s neliečeným problémom sa pridávajú ďalšie !