Čo dosiahnem vysokoškolským vzdelaním?

.

V prvom rade je na jednotlivcovi, akú cestu si po úspešnom ukončení strednej školy vyberie – študovať alebo pracovať ? V návale nepríjemných slov od rovesníkov je ťažké vybrať si tú správnu voľbu, pretože s vami absolútne nesúhlasia. Správajú sa navyše takým nevhodným tónom a výberom slov, ktoré môžu človeka odradiť od štúdia. Prečo si nestojíme za svojim názorom ? Lebo sa v tom veku ešte nevieme poriadne rozhodnúť alebo panuje pocit hanby ? Hlúposť. Ak sa niekto opovažuje súdiť niekoho podľa ich vlastného rozhodnutia, je to len úbohosť, na ktorú sa uštedria hlavne neúspešní ľudia.

učivo

Samozrejme existuje zopár osôb, ktoré to dotiahli až priveľmi ďaleko a bez pomoci školských učebníc. Lenže nie každý sa narodí s talentom spevu so šarmom ako Rytmus, nie každý vyniká v maľovaní ako Pablo Picasso alebo sa narodí v zlatej hojdačke s mesačným príjmom od otca ( niečo ako vreckové), ktorý zarobí na Slovensku priemerný Slovák. Takže prvou a najhlavnejšou vecou je vybrať si školu, ktorá bude študenta baviť, do ktorej bude chodiť rád, a ktorá mu zaistí spoľahlivú budúcnosť nehľadiac na tupé názory nevedomých ľudí.

psaní

.

Majoritná väčšina ľudí si pri slovách vysoká škola vybaví len stratu drahocenného času, počas ktorého sa dalo zarobiť veľa peňazí, a namiesto toho sa utratili. Lenže neuvedomujú si, že so vzdelaným človekom sa už každý na pracovnom pohovore rozpráva inak. Škola a celkovo vzdelanie bolo aj v minulosti dôležitou súčasťou ľudí  tí, ktorí ho nemali sa považovali za spodnú vrstvu obyvateľstva. Myslíte si, že dnes je to iné ? Nie. Dnes sa s ľuďmi narába rovnako, až na to, že určité skupiny študentov nevedia, čo po štúdiu vlastne chcú robiť, a tak sa zamestnajú mimo svojho odboru, s menším ohodnotením práce – čiže málo peňazí a strata piatich rokov, ak nie vyše. Treba si teda už počas školy budovať nejakú tú prax a poriadne si rozmyslieť, čo sa z daného odboru hodí pre vyštudovanú osobu za najatraktívnejšiu ponuku práce cenovo aj komfortne.

Navyše počas vysokej školy máte ako študent množstvo výhod a zliav, ktoré budete s radosťou využívať. Nebudete to síce prechádzka ružovou záhradou, lenže kto na sebe pracuje, v budúcnosti neprežíva, ale život si vychutnáva ! Nedávajte teda na rady druhých, vysoká sa určite oplatí – užijete si to tam a na záver všetkým ukážete, že ste to boli vy, kto si zariadil vlastné šťastie.

Čo dosiahnem vysokoškolským vzdelaním?
4.5 (90%)16
.