Čo dosiahnem vysokoškolským vzdelaním?

V prvom rade je na jednotlivcovi, akú cestu si po úspešnom ukončení strednej školy vyberie – študovať alebo pracovať ? V návale nepríjemných slov od rovesníkov je ťažké vybrať si tú správnu voľbu, pretože s vami absolútne nesúhlasia. Správajú sa navyše takým nevhodným tónom a výberom slov, ktoré môžu človeka odradiť od štúdia. Prečo si nestojíme za svojim názorom ? Lebo sa v tom veku ešte nevieme poriadne rozhodnúť alebo panuje pocit hanby ? Hlúposť. Ak sa niekto opovažuje súdiť niekoho podľa ich vlastného rozhodnutia, je to len úbohosť, na ktorú sa uštedria hlavne neúspešní ľudia.

učivo

Samozrejme existuje zopár osôb, ktoré to dotiahli až priveľmi ďaleko a bez pomoci školských učebníc. Lenže nie každý sa narodí s talentom spevu so šarmom ako Rytmus, nie každý vyniká v maľovaní ako Pablo Picasso alebo sa narodí v zlatej hojdačke s mesačným príjmom od otca ( niečo ako vreckové), ktorý zarobí na Slovensku priemerný Slovák. Takže prvou a najhlavnejšou vecou je vybrať si školu, ktorá bude študenta baviť, do ktorej bude chodiť rád, a ktorá mu zaistí spoľahlivú budúcnosť nehľadiac na tupé názory nevedomých ľudí.

psaní

Majoritná väčšina ľudí si pri slovách vysoká škola vybaví len stratu drahocenného času, počas ktorého sa dalo zarobiť veľa peňazí, a namiesto toho sa utratili. Lenže neuvedomujú si, že so vzdelaným človekom sa už každý na pracovnom pohovore rozpráva inak. Škola a celkovo vzdelanie bolo aj v minulosti dôležitou súčasťou ľudí  tí, ktorí ho nemali sa považovali za spodnú vrstvu obyvateľstva. Myslíte si, že dnes je to iné ? Nie. Dnes sa s ľuďmi narába rovnako, až na to, že určité skupiny študentov nevedia, čo po štúdiu vlastne chcú robiť, a tak sa zamestnajú mimo svojho odboru, s menším ohodnotením práce – čiže málo peňazí a strata piatich rokov, ak nie vyše. Treba si teda už počas školy budovať nejakú tú prax a poriadne si rozmyslieť, čo sa z daného odboru hodí pre vyštudovanú osobu za najatraktívnejšiu ponuku práce cenovo aj komfortne.

Navyše počas vysokej školy máte ako študent množstvo výhod a zliav, ktoré budete s radosťou využívať. Nebudete to síce prechádzka ružovou záhradou, lenže kto na sebe pracuje, v budúcnosti neprežíva, ale život si vychutnáva ! Nedávajte teda na rady druhých, vysoká sa určite oplatí – užijete si to tam a na záver všetkým ukážete, že ste to boli vy, kto si zariadil vlastné šťastie.