Aké dvere zvolíme do svojho interiéru? Zamerajme sa na materiál

Z hľadiska vybavenia interiérov a ich prvkov je dnes ťažké označiť za štýlový iba jeden konkrétny trend. Je ich totiž veľa a takisto záleží od osobitého vkusu každého z nás. Nielen estetickú a štýlovú stránku, ale takisto tú funkčnú a praktickú však v miestnostiach vytvára každý detail, na základe čoho je dôležité venovať pozornosť aj výberu tých správnych dverí, respektíve takých, ktoré by dokonale spĺňali naše estetické ako aj funkčné požiadavky. Faktorom je ale tiež náročnosť údržby a v neposlednom rade cena, akú sme schopní do dverí investovať.
Zamerajme sa konkrétnejšie na materiály a pozrime sa v tomto smere na súčasné zaujímavé trendy:Prázdne kreslo, biele otvorené dvere do miestnosti.jpg
Dyhadokáže spojiť luxusnú stránku dreveného materiálu spolu s prístupnejšou cenou. A toto je jedným z dôvodov, prečo sa radí k populárnym voľbám v oblasti povrchových úprav dverí. Ide prakticky o dlhé roky známy a obľúbený variant, ktorý sa navyše dokáže skvele prispôsobiť i náročnejším požiadavkám. V prípade údržby si však žiada pomerne prísnu starostlivosť.
Sklorespektíve sklenený materiál je z pohľadu dizajnu dverí žiadaným prvkom najmä posledných rokov, kedy sme prekonali mylnú fóbiu, že ide o krehkú a relatívne nebezpečnú voľbu. Výroba takýchto dverí však podlieha prísnym bezpečnostným normám a sú tak vyrábané z tvrdeného či kaleného skla (niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom). Biele dvere, pohľad zblízka.jpgVýsledkom je následne krásny dizajn a estetická stránka, ktorá zmodernizuje okolitý priestor, navyše do neho v kvalitnej miere prepúšťa svetlo. Praktickým variantom sú posuvné dvere sklenené.
Laminátje vhodnou voľbou pre tých, čo im je sympatický dekor, no hľadajú lacnejšiu a zároveň odolnejšiu alternatívu. Skvelou vlastnosťou takýchto dverí je fakt, že nestrácajú farbu, rovnako sú vhodné do vlhkých priestorov. Z hľadiska dizajnu ulahodia industriálnemu alebo scandi štýlu.