Ako bezpečne zarábať cez internet?

  1. Predaj na e-bayi

 
Máte veci, ktoré už určite nepoužijete? Predajte ich na e-bayi. Na začiatku je potrebné zaplatiť určité poplatky a vypočítať si, za koľko musíte predať svoje veci, aby ste neboli v mínuse, ale naopak, v zisku. Nechajte si 20% a 80% investuje do tovaru, po ktorom ľudia “bažia”. Vráťte sa na e-bay a položky predajte za vyššiu cenu. Ak by predaj nešiel, cenu znížte, ale len natoľko, aby ste boli stále v zisku. Ak budete mať veci z limitovaných edícií, vaša šanca na predaj so ziskom je pomerne vysoká.elektronický obchod.jpg
 
POZOR– existujú ľudia, ktorí tvrdia, že zaplatia, až keď im tovar príde. Vy ho pošlete, tovar im bude doručený, ale oni budú tvrdiť, že nikdy nedošiel a dostanú plnú náhradu. Boj cez samotný e-bay alebo PayPal na 99% prehráte. Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť je, že si priplatíte za sledovanie balíka a doklad o poštovnom. Zvyšuje to hodnotu poplatkov pri danom tovare a pokiaľ si to nájdu ľudia u niekoho lacnejšie, vy tovar predáte ťažšie.
 
2. Prieskumy a ankety
 
Existuje niekoľko online spoločností, ktoré vám zaplatia za vyplnenie dotazníka. Netrvajú dlho, ale je potrebné, aby ste si otázky poriadne prečítali a odpovedali čo najpresnejšie – dotazník často obsahuje otázky, ktoré sú trikom, aby sa spoločnosti presvedčili, či si ich naozaj čítate. Odmeny sú rôzne, nemusia to byť vždy peniaze, občas sú to zľavové kupóny, ktoré sa však môžu zísť.
 
POZOR– podvodníci skopírujú dotazník z oficiálnej stránky, pošlú vám ho na vyplnenie, predajú ho spoločnosti a peniaze si nechajú. Existujú aj podvody, kedy vám vyplatia odmeny len v prípade, že vyplníte určitý počet dotazníkov, ale ten počet vám neposkytnú.
 
3. Audio prepis
 
Ľudia si svoje stretnutia, poznámky či podcasty nahrávajú a často to chcú mať zaznamenané aj textovo. A preto hľadajú ľudí, ktorí im tieto nahrávky prepíšu.
 
POZOR– musíte si nájsť spôsob, ako ochrániť seba a svoju prácu, pretože ak to neurobíte, nič nezabráni ľudom v tom, aby si vašu prácu zobrali, ale nezaplatili. Vy však nemôžete trvať na tom, aby vám zaplatili ešte pred odovzdaním práce, keďže na túto možnosť nikto nepristúpi.peníze.jpg
 
4. Prekladateľ textov
 
Je podobný ako audio prepis, ale prekladatelia textov z jedného jazyka do druhého, prekladatelia hovoreného slova z jazyka do jazyka či dokonca prekladatelia hovoreného slova v jednom jazyku do textu druhého jazyka, sú oveľa lepšie platení.
 
POZOR– rovnaké ako v predošlom bode a teda, musíte si nájsť spôsob ako svoju prácu ochránite.