Ako byť sám sebe učiteľom?

Byť sám sebe vlastným učiteľom je oveľa lepšie, ako platiť obrovské peniaze niekomu inému.
 
1.Aby ste boli motivovaní, uistite sa, že sa naozaj chcete niečo naučiť. Ujasnite si, prečo sa chcete niečo naučiť a predstavte si, aké to bude, keď vaše učenie prinesie úspech. Možno zistíte, že sa nechcete vzdelávať v tejto oblasti, takže aspoň môžete ušetriť nejaký čas, pretože ak sa to naozaj nechcete učiť, čas strávený snahou naučiť sa to, bude plytvaním.

školení.jpg
 
2. Pozrite sa na informácie, ktoré máte momentálne k dispozícii: poskytujú vám dostatok vecí na učenie? Ak áno, začnite sa učiť, inak zbierajte aspoň toľko informácií, koľko potrebujete na začatie učenia. Niektorí ľudia majú radi, ak majú všetky potrebné informácie, ale je tiež možné, že vás príliš veľa informácií odradí, takže zistíte, čo vám najviac vyhovuje.
 
3.Dôležité je hlavne začať. Ak je to možné, najprv si urobte malý výskum, aby ste sa lepšie zorientovali. Aj keď v niektorých oblastiach, ako je napríklad matematika, vám konkrétne príklady pomôžu pochopiť, o čo všetko ide. Je nanič učiť sa nové vzorce, štatistiky a podobne, ak si neviete predstaviť, o čom to celé je.
 
4.Ak je niečo, čo môžete trénovať, možno ak sa pokúsite naučiť nejaké tanečné kroky, choďte do toho. Hoci môže byť lákavé ponáhľať sa s tým, pre niekoho neskúseného je lepšie robiť cvičenia miernym tempom a opatrne. Tým sa zabráni zlej technike alebo zlým návykom, ktoré je oveľa ťažšie napraviť ako malé chyby na začiatku.

přednáška.jpg
 
5. Poraďte sa so skúsenejšími. Môžu opraviť vaše chyby, a čo je ešte dôležitejšie pochváliť vás, keď už robíte niečo dobre, čo môže byť veľmi motivujúce.
 
6. Zbierajte vedomosti. Jednou z najčastejších chýb je, že ľudia sa sústreďujú na praktické alebo teoretické aspekty niečoho. To vedie len k stereotypom. Je to však tiež veľmi neefektívne, pretože pravdepodobne nevyužívate celý váš potenciál. Mať otvorenú myseľ tiež pomáha vidieť súvislosti s vecami, ktoré už máte radi, čím sa zvyšuje porozumenie a motivácia.