Cestovanie leteckou dopravou: poznáte svoje práva?

Ak letíte lietadlom, ste automaticky cestujúcim a tým pádom i zákazníkom leteckej spoločnosti. Preto máte, aj v tomto prípade, svoje práva. Aby ste ich však vedeli využiť, musíte ich najprv poznať.

Žltá tabuľa s nápisom  <a href=„odpovede e na otázky“.jpg“ src=“https://gospol.sk/wp-content/uploads/img_a304534_w16620_t1565716490.jpg“ style=“max-width: 57%; max-height: 57%;“>

  • Keď je táto skutočnosť dnes veľmi medializovaná a aj samotné firmy zaoberajúce sa takýmito situáciami robia všetko pre to, aby ľudia vedeli o svojich právach, málokto ich aj naozaj pozná. Ak dôjde k situácii, kedy vás let mešká alebo bol zrušený úplne, máte právo na kompenzáciu. hovoríme o kompenzácii finančnej. Všetko je potrebné začať riešiť čím skôr, ako sme naznačili na začiatku, túto úlohu môžete zveriť do rúk firmy, ktorá podobné situácie rieši. V porovnaní s právnikom vás tieto služby budú stáť aj o polovicu menej a navyše, platíte až vtedy, ak vám bude kompenzácia priznaná.

Muž s batožinou čaká v letiskovej hale pri okne.jpg

  • To, že na palubu lietadla so sebou nemôžete zobrať čokoľvek, určite viete. Najväčším problémom sú tekutiny. Prečo je to tak? Pretože je veľmi ťažké ich skontrolovať. Takto by teda na palubu lietadla mohlo ktokoľvek preniesť čokoľvek. Problém však nastáva vtedy, ak máte zdravotný problém a užívate lieky v tekutej forme. Ak by vás pri kontrole príbalovej batožiny chceli presvedčiť, že si ich so sebou nemôžete na palubu vziať, presvedčiť sa určite nenechajte. Lieky, a to v akejkoľvek forme, so sebou mať môžete, avšak iba v množstve, ktoré je pre vás nevyhnutné na dobu počas letu. Nikdy nezaškodí, ak si pre istotu vybavíte aj potvrdenie od svojho ošetrujúceho lekára.

  • Ak nechcete jesť jedlo, ktoré je ponúkané na palube lietadla, nikto vás k tomu nemôže donútiť. Donútiť vás nemôžu ani k tomu, aby ste počas letu nejedli, málokto vie, ale potraviny si môžete so sebou vziať aj do lietadla. Musíte si však dať pozor na to, aby pri konzumácii nemohli spôsobiť znečistenie interiéru lietadla alebo príliš nezapáchali. Olomoucké syrečky a cestoviny so sépiovým farbivom, preto radšej nechajte doma.