Čo by ste mali vziať do úvahy skôr, než rozbehnete svoj vlastný biznis

Hobby, práca, povolanie či biznis, ako to vlastne s nimi v skutočnosti je? Rozbehnúť svoj vlastný biznis nie je nikdy neskoro, no ak nemáte dosť odvahy riskovať, rozmyslite si to. Vplávať do jeho vôd a byť v ňom aj úspešný je namáhavý a zdĺhavý proces a nie vždy spoľahlivý zdroj obživy.

 farma.jpg

24 hodinovášichta
Podnikatelia sú nútení každodenne čeliť novým výzvam a musia neustále dokazovať, že majú nevyčerpateľný zdroj iných zručností a postojov. Zatvárať oči pred realitou, ktorá je tvrdá, sa nevypláca, ale treba jej čeliť tvrdou prácou na sebe. Ľudia, ktorí už v biznise čosi znamenajú a dosiahli už aj nejaký ten úspech, sú ochotní začínajúcim v biznise pomôcť hlavne svojimi skúsenosťami, ktoré podajú pútavým spôsobom všetkým, ktorí o to prejavia záujem. Dôležité postrehy a skúsenosti či možnosti riešení niektorých zásadných problémov sú nenahraditeľnou pomocou v ťažkých začiatkoch, ktoré so sebou biznis prináša a sú aj akýmsi varovným prstom, aby sa podobných chýb nedopustili aj ostatní.
 
Slovensko potrebuje šikovných podnikateľov
Cieľom prednášok pre ľudí začínajúcich s biznisom je vychovať na Slovensku cieľavedomých a rozhľadených mladých ľudí, ktorí budú mať obrovský potenciál a vedomosti, nevyhnutné pre podnikanie v tomto storočí a, samozrejme, významnou mierou im tento rozbeh uľahčiť. Ak patríte práve k nim a neviete sa pohnúť z miesta, zahoďte ostych a príďte si vypočuť dobre mienené rady tých, ktorí tieto chyby zažili na vlastnej koži a ktorých sa vy môžete vyvarovať.

oblek.png
 
Za radu nič nedáte
Kľúčovými vlastnosťami ľudí, začínajúcich v biznise, na ktorých sa zhoduje veľké percento už zabehnutých podnikateľov, je sebadisciplína, no jednoznačný recept na úspech však neexistuje. Manažéri v prevažnej väčšine uvádzajú ako najdôležitejšiu vlastnosť vytrvalosť, podnikatelia z iných oblastí zas hovoria o inováciách či kritickom myslení. Každá z nich je dôležitá a potrebná, ak chcete kráčať s dobou, byť ako sa hovorí „v obraze“ a posúvať svoj biznis na vyššiu úroveň. Ochota skúsenejších podeliť sa o svoje postrehy a doterajšie skúsenosti je veľkým prínosom a pomôže zvýšiť vaše šance na úspešný začiatok podnikania.