Nezabúdajte na vodu!

Tekutiny potrebujeme dopĺňať neustále. Je to tak preto, lebo naše telo ich denne vyprodukuje veľmi veľa, voda sa z tela stráca takmer všetkým, čo počas dňa robíme, napríklad potením, močením, stolicou… Ako je už dobre známe, priemerný človek by mal za jeden deň vypiť aspoň 2 litre vody, aby doplnil tie tekutiny, ktoré počas dňa minie na rôzne aktivity. Ak sa však zamyslíte nad sebou v tejto otázke, pohybuje sa množstvo vody ktorú vypijete vy aspoň niekde okolo tých 2 litrov?

minerální voda.jpg

Ako teda udržať telo hydratované najmä v najväčších horúčavách?

  • Fľaška vody stále pri sebe: Ak budete so sebou všade nosiť fľašku s vodou, budete ju mať teda stále na očiach, verte, že vodu piť budete. Problém dehydrovaných ľudí býva najmä ten, že vody piť vyslovene zabúdajú. To je hlavným dôvodom, prečo nepijú.
  • Vyhnite sa sladeným nápojom:Sladké nápoje ktoré obsahujú vysoký podiel cukru obsahujú viac cukru, akoby bolo pre normálneho človeka zdravé. Smutná pravda pri tomto druhu nápojov je taká, že veľmi kazia zuby a vaše telo práve naopak – ešte viac dehydrujú.

detox.jpg

  • A čo káva?Káva je tiež známa najmä tým, že dehydruje. Zasa je pravda, že veľmi veľa ľudí vylúči kávu zo svojho denného režimu počas leta nejak prirodzene. Jednoducho na ňu ani nemaj chuť, pretože je vonku dosť teplo a káva je teplá tiež. Ak milujete kávu, dajte si ju ráno, nezabúdajte však na pitný režim počas celého zvyšku dňa, pretože káva sa za vodu nepovažuje. (Ako príjemné osvieženie si môžete dať prednosť pred obyčajnou kávou, káve ľadovej)
  • Najlepšie spôsoby, ako tekutiny dopĺňať:Prirodzene, čistá voda bude vždy číslom jeden! Avšak, nie všetci ľudia radi pijú obyčajnú čistú vodu, niektorí dávajú prednosť skôr minerálnej. Na tom, či má voda bublinky alebo nemá vôbec nezáleží. Výborný spôsob ako obohatiť čistú vodu, je spraviť si z nej citronádu!