Vyberte si tie správne legíny

Legíny sú základným prvkom ženského šatníka. V prípade športovkýň sú priam nevyhnutnosťou. Veď v čom už sa len lepšie cvičí, ak nie v elastických legínach? Nosenie tohto kusu odevu mimo posilňovňu si vyslúžilo od mnohých ľudí kritiku pre ich údajnú nevhodnosť a vulgárnosť. Majú však aj veľký fanklub priaznivcov, ktorí na legíny nedajú dopustiť. Dokážu zvýrazniť krivky tela vypracovaného športom. Legíny pri nosení dodávajú dojem športového ducha človeka. Ako si vybrať tie správne, ktoré budú pohodlné a zároveň budú lichotiť vašej postave?
V prvom rade treba zvážiť či proporcie nášho tela sú naozaj vhodné na nosenie legín. Ak si nie sme naozaj istí, skúsme sa opýtať blízkeho priateľa, ktorý sa nebude báť dať nám úprimnú odpoveď.

surf

Farba
Čisto čierne legíny sú klasika, ktorou nič nepokazíme. Čierna naše nohy a boky zoštíhli a pridá na atraktívnosti. Na sivú farbu pozor. Pri potení sú škvrny od potu na tejto farbe látky veľmi viditeľné. Ďalšími variantami sú jednofarebné alebo divoké rôznofarebné. Pri vzorovaných odporúčame vyhnúť sa veľkým vzorom, mohlo by vám to opticky pridať kilá. Legíny z lesklého alebo latexového materiálu sú vhodné najmä pre štíhle ženy, ktorým pár kíl navyše neuberie na kráse.

Materiál
V tomto bode je najdôležitejšie otestovať priehľadnosť legín. Najlepšie to zistíte ak si čupnete a v zrkadle skontrolujete či viete rozoznať kontúry spodnej bielizne. Priehľadné legíny pôsobia vulgárne a nevkusne. Asi tak akoby ste si zabudli spodný kus odevu doma a chodili po ulici len v spodnom prádle. Preto skúšku priehľadnosti pred kúpou určite nepodceňujte. Ďalšou vecou, ktorú si pri skúšaní všímame je ich elastickosť. Vyskúšame ju rovnakým spôsobom, teda vykonáme drep a hodnotíme ako príjemne sa počas neho v legínach cítime.

fitnes oblečení

Výška pásu
Odporúčame vyberať legíny s vyšším pásom. Sú oveľa pohodlnejšie a vždy držia na svojom mieste pri akomkoľvek pohybe. Nie je potrebné ich stále popoťahovať nahor ani sa obávať vykuknutia spodnej bielizne pri zdvíhaní predmetov zo zeme.